מיכל בר הירשפלד - טיפול בעזרת בעלי חיים

מטפלת בילדים בעזרת בעלי חיים בפינת החי 

חברה במ.ר.ח.ב האיגוד  הישראלי לטיפול רגשי הנעזר בבעלי חיים

בעלת תעודת הוראה בחינוך מיוחד והסמכה בהוראה וסיוע בעזרת בעלי חיים

ניסיון של מעל עשר שנים בטיפול פרטני וקבוצתי במסגרות שונות:

 קליניקה פרטית, ת.ל.מ - התחנה לטיפול בילד ובמשפחה ובתי ספר. 

ניתן לקבל החזרים על הטיפול בקופת חולים מאוחדת ( בהתאם לתקנון הקופה).  "חביבה עליי ביותר חברת בעלי החיים, הם אינם שואלים שאלות ואינם מותחים ביקורת" ג'ורג' אליוט 

יתרונות הטיפול בעזרת בעלי חיים

מהו טיפול בעזרת בעלי חיים?

טיפול בעזרת בעלי חיים מאפשר תהליך טיפולי ייחודי בו מעורבים הילד, המטפל ובעל החיים. הטיפול מסייע לילד להתמודד עם קשיים רגשיים, חברתיים והתנהגותיים. בעוד שמסגרת של שיחות פנים אל פנים עם איש מקצוע עלולה להיות סיטואציה מאיימת בשביל הילד, ילדים אוהבים לבקר בפינת חי, זוהי סביבה נוחה ולא מאיימת עבורם. החיות מסייעות ביצירת קשר בטיפול: הן "שוברות את הקרח", מהוות נושא לשיחה וכך הילד יכול לדבר על החיות ולא לדבר ישירות על עצמו, באופן זה  הטיפול פחות מאיים. הניסיון מלמד כי הטיפול אפקטיבי במקרים של : קשיים חברתיים, התמודדות עם מעברים כגון מעבר מקום מגורים ומעבר מהגן לבית הספר ומבית הספר לחטיבה, התמודדות במצבי גירושין או חלילה בעת מחלה או מוות של קרוב משפחה, דימוי עצמי נמוך, לקויות למידה ותקשורת וילדים עם צרכים מיוחדים.

פינת החי

הקסם של פינת החי

בחרתי לבצע את הטיפולים בפינת החי מכיוון שהמרחב הגדול ומגוון החיות יוצא הדופן של פינת החי  מאפשר לילדים להתחבר לבעל החיים שהם אוהבים ומייצר מיקרו קוסמוס נפלא של החיים אשר באמצעותו ניתן לייצר שיח טיפולי עם הילדים.

בפינת החי מקפידים על רווחת בעלי החיים, החיות מחוסנות ותחת פיקוח וטרינרי. מיקום פינת החי נגיש מאוד לתושבי יישובי הסביבה: רמלה, נס ציונה, רחובות, קריית עקרון, מזכרת בתיה, גדרה.


יצירת קשר

לתיאום פגישת היכרות

אשמח לשוחח עמכם ולבחון את ההתאמה של טיפול בעזרת בעלי חיים עבור ילדכם.

מיכל בר הירשפלד:  7539846 - 050

*
*
*